قوانین و شرایط گروه معاملات انس آرون

گروه معاملاتی انس تسویه روزانه برای فعالیت شما همکاران میباشد که از نوسانات بازار جهانی انس بهره ببرید.

1- حداقل لفظ در گروه ۱ واحد انس و بیشترین لفظ ۸۰ واحد انس می باشد.

2-جهت عضویت ابتدا باید واریز وجه تضمین صورت بگیرد و سپس نصب ربات و ورود به اتاق اصلی.

3-وجه تضمین هر ۱ واحد انس ۳۰ دلار میباشد..

4- حداقل وجه تضمین برای ثبت نام ۳۰ دلار میباشد.

5- هر شب در ساعت ۰۰:۲۵ معاملات طبق عدد انس جهانی تسویه میخورد.

6-اجاره و بلوکه نداریم.

7- کمیسیون هر واحد انس ۵۰ سنت(معادل نیم دلار) میباشد.

8- امکان تغییر حجم و وجه تضمینتون (لوریج) به دوبرابر (وجه تضمین هر انس از ۳۰ دلار به ۱۵ دلار قابل کاهش ) می باشد.

9- دارای سیستم سفارش اتوماتیک یا اردر (عدد ورود، عدد خروج، حد سود و حد ضرر)

10- قانون پری و مارجین نداریم اما سیستم کال مارجین وجود دارد به این صورت که هر معامله گر به مقدار وجه تضمینش می تواند روی فاکتور باز خود بماند و در حالتی که ضررش زیاد شود سیستم قبل از به صفر رسیدن وجه تضمین فاکتور را حراج می کند.

قوانین فوق با توجه شرایط بازار قابل تغییر هست که در صورت تغییر اطلاع رسانی خواهد شد.

تمامی معاملات براساس دلار است که برای سهولت معامله گران در معاملات وجه تضمین به ریال پرداخت می شود و توسط ربات هوشمند صرافی گروه آرون به دلار تبدیل می شود و در موجودی شما درج می گردد. در زمان درخواست وجه هم معادل ریالی مقدار دلار درخواستی شما به حساب بانکی تان واریز می گردد.

شما معاملات خود را با معامله گران دیگر که در‌ گروه حاضر میباشند انجام میدهید و با لفظ های خرید و فروش معاملات شما صورت میگیرد‌.

سیستم معاملاتی گروه کاملاً هوشمند و رباتیک میباشد.

معاملات صورت گرفته در اتاق قطعی میباشد، منظور این هست اگر شما خرید و فروش یک معامله را کامل بفرمایید، تفاضل بدست آمده از خرید و فروش شما سود یا ضرر قطعی شما میباشد و نیازی به عدد تسویه ندارید.

تسویه در خصوص معاملاتی که یک طرف آن هنوز بازهست کارآمدمیباشد. ( بطور مثال خرید کردید و هنوز فروش نزدید و یا برعکس )

شما میتوانید با پوزیشن خرید یا فروش وارد معاملات شوید.

درآمد گروه معاملاتی انس آرون از کمیسیون معاملات معامله گران میباشد و دخالتی در سود و یا ضرر معامله گران ندارد.

1پرداخت ها و نکات اصلی

تعهد پرداخت سود معامله گران بعهده اتاق میباشد که هفته ای یکبار پرداخت میگردد.

برای قیمت انس بصورت لحظه ای یک مرجع به شما معرفی میگردد و همه معامله گران نسبت به قیمت آن مرجع لفظ خرید و فروش میدهند.

سود و زیان شما در هر معامله ای که قطعی شود به صورت خودکار و سیستماتیک به وجه تضمین شما اضافه و یا کسر میگردد.

شما میتوانید با پوزیشن خرید یا فروش وارد معاملات شوید.

معاملات روزانه از ساعت ۰۱:۳۵ بامداد تا فردا ۰۰:۲۵ انجام میشود. معاملات در روز شنبه و یک شنبه تعطیل است.

هر لفظ فقط یک دقیقه اعتباردارد و در صورتیکه توسط طرف مقابل گرفته نشود باطل میشود که البته تمامی این موارد در سیستم گروه معاملاتی هوشمند میباشد.

جهت‌ کار و لفظ دادن در ربات و اتاق معاملاتی راهنمایی به شماداده خواهد شد.

پرداخت ها

چنانچه شمادرمعاملاتتون سود کنید و یادرخواست وجه داشته باشید هفته ای یک بار به حساب بانکی شما واریز میگردد. جمعه ها از طریق ربات حسابداری درخواست وجه می دهید و تا شنبه پرداخت می شود. چناچه در معاملات ضرر کنید از وجه تضمینتان کسر می شود.

توجه :

قوانین فوق با توجه شرایط بازار قابل تغییر هست که در صورت تغییر اطلاع رسانی خواهد شد.

2واریز و درخواست وجه

واریز وجه اتاق انس آرون

معامله گران عزیز مبنای معاملات در اتاق انس ارز دلار می باشد.لذا برای راحتی معامله گران عزیز منوی(نرخ ارز)در ربات حسابداری در نظر گرفته شده است.قبل از واریز وجه ابتدا از منوی(نرخ ارز)نرخ لحظه دلار را دریافت نمایید و باتوجه به نرخ فروش دلار اقدام به واریز وجه نمایید.

مراحل واریز وجه:

1- ابتدا وارد ربات حسابداری اتاق انس شوید.

2-مقدار شارژ وجه تضمین را برحسب قیمت لحظه ای فروش دلار(منوی نرخ ارز)محاسبه و به تومان واریز نمایید.

تذکر:

(در فیش واریز قید شود"بابت مجموعه آرون")

3- وارد منوی ثبت فیش واریزی شوید،مبلغ مورد نظر که واریز کردید را در ۲مرحله بصورت عدد وحروف به تومان وارد نمایید و عکس فیش واریز را در ربات ارسال و در اخر کلمه تایید را ارسال نمایید.

4- در اخر پیام تایید واریز وجه و مبلغ شارژ وجه تضمین به دلار در ربات نشان داده خواهد شد.

توجه مهم:

جهت واریز وجه نرخ لحظه ای فروش دلار را در نظر بگیرید.

مثال:

نرخ فروش دلار : ۱۱،۳۰۰ تومان- اگر میخواهید ۳۰۰دلار (۱۰واحد انس)حسابتان را شارژ نمایید باید مبلغ ۳،۳۹۰،۰۰۰تومان واریز نمایید.

درخواست وجه اتاق انس آرون

معامله گران عزیز مبنای معاملات در اتاق انس ارز دلار می باشد.لذا برای راحتی معامله گران عزیز منوی(نرخ ارز)در ربات حسابداری در نظر گرفته شده است.قبل از درخواست وجه ابتدا از منوی(نرخ ارز)نرخ دلار را دریافت نمایید.

توجه مهم:

مقدار وجه درخواستی در ربات برحسب دلار و واریز آن به حساب شما بر اساس قیمت خرید دلار ثبت شده هنگام درخواست وجه و به تومان می باشد.

مراحل درخواست وجه:

1- ابتدا وارد ربات حسابداری اتاق انس شوید.

2-وارد منوی درخواست وجه شوید،مبلغ مورد نظر را به دلار در ۲مرحله بصورت عدد وحروف وارد نمایید و در اخر کلمه تایید را ارسال نمایید.

3-در اخر پیام تایید و کسر از وجه تضمینتان بر حسب دلار و واریز آن مبلغ به تومان به حسابتان توسط ربات اطلاع رسانی خواهد شد.

تذکر:

واریزی به حساب براساس نرخ خرید دلار در لحظه ثبت درخواست وجه میباشد.

مثال:

نرخ خرید دلار : ۱۱،۳۰۰تومان- اگر میخواهید ۳۰۰دلار(۱۰واحد انس)از حسابتان برداشت نمایید.پس از ثبت درخواست وجه ۳۰۰دلاری در ربات حسابداری،و بعد از تایید درخواست توسط ربات ،مبلغ ۳،۳۹۰،۰۰۰ تومان به حسابتان واریز میشود.

3ساعت فعالیت اتاق

ساعت باز شدن اتاق های معاملاتی آرون همه روزه ۱۰ صبح میباشد. شروع ساعت رسمی معاملات ۱۱ صبح و پایان آن ۱۸عصر می باشد. فعالیت اتاق آبشده تا ساعت ۲۳:۳۰ می باشد.

تذکر:

روزهای شنبه و یکشنبه بدلیل تعطیلی مارکت جهانی طلا(انس)، اتاق انس آرون تعطیل میباشد.

4تسویه

اتاق انس

تسویه روزهای دوشنبه تا جمعه راس ساعت ۰۰:۲۵ بامداد با کلوز اتاق انجام خواهد شد.

توجه :

روزهای شنبه و یکشنبه بدلیل تعطیلی مارکت جهانی طلا(انس)، اتاق انس آرون تعطیل میباشد.

5دریافت وجه

معامله گران روزهای جمعه میتوانند درخواست وجه دهند. تنها در صورتی که وجه تضمین(دلار) معادل ۵۰ میلیون تومان یا بیشتر باشد، ۲بار درخواست وجه در هفته امکان پذیر است.

زمان درخواست وجه:

روز جمعه از ساعت ۸صبح تا ۲۱:۳۰شب که واریز آن روز شنبه تا ساعت ۱۶ میباشد.

روز دوشنبه از ساعت ۸صبح تا ۱۲ظهر که واریز آن روز سه شنبه تا ساعت ۱۶ میباشد.

اونس چیست؟

اونس (ounce) یا در نوشتار رایج، انس، از واحدهای جرم و مخفف OZ است. اونس واحد اندازه­‌گیری وزن است که در دستگاه­های گوناگون مقدار آن متفاوت است و در مورد طلا و فلزات گرانبها کاربرد زیادی دارد. در میان سرمایه­‌گذاران بازار طلا معنی اونس با طلا عجین شده و به طور خلاصه به هر واحد انس طلا صرفاً اونس (انس) می­‌گویند.

معاملات اونس جهانی طلا عمدتاً در بازار فارکس انجام می­‌شود و مورد اقبال بسیاری از معامله­‌گران است. نحوه معامله اونس به صورت آنلاین همانند معاملات بورس و از طریق یک کارگزاری یا بروکر انجام می­‌شود. مجموعه معاملاتی آرون به دلیل نیاز معامله­‌گرانی که به بروکرهای خارجی دسترسی ندارند نخستین اتاق اونس کشور را به عنوان نخستین اتاق معاملاتی اونس در تلگرام راه‌­اندازی کرده است. از مهمترین ویژگی­‌های این اتاق تسویه ماهانه و امکان انتقال وجه به ریال، واریز سود به موجودی مشتری به دلار و دریافت وجه به ریال است. به همین دلیل اتاق انس آرون از استقبال بی­شماری برخوردار شده است.

برای آشنایی بیشتر با اتاق معاملاتی اونس آرون در ادامه به ویژگی­‌های آن اشاره خواهد شد.

همانطور که پیش از این ذکر شد در مجموعه آرون اتاق معامله آنلاین اونس طلا به صورت تسویه ماهانه مشغول فعالیت است و هر ۲۸روز یک بار شنبه ساعت ۰۱:۳۰ بامداد معاملات باز، طبق عدد انس جهانی تسویه می‌خورند.
نحوه معامله اونس طلا در اتاق آرون

تمامی معاملات براساس دلار است که برای سهولت معامله گران در معاملات وجه تضمین به ریال پرداخت می­شود و توسط ربات هوشمند صرافی گروه آرون به دلار تبدیل می شود و در موجودی مشتریان درج می­گردد. در زمان درخواست وجه هم معادل ریالی مقدار دلار درخواستی به حساب بانکی مشتریان واریز می گردد.

کمیسیون معاملات انس در اتاق آرون هر طرف ۱۲.۵ سنت می­باشد و حداقل وجه تضمین برای ثبت نام و ورود به اتاق 30 دلار است. بنابراین معامله‌­گران اونس طلا  که توانایی پرداخت وجوه بالا را ندارند میتوانند از خدمات ویژه اتاق اونس آرون استفاده نمایند.

جهت عضویت در اتاق انس ابتدا باید واریز وجه تضمین صورت بگیرد و سپس نصب ربات و ورود به اتاق اصلی. همانند دیگر اتاق­ه‌ای مجموعه، سیستم معاملاتی اتاق اونس نیز مانند اتاق­‌های آبشده و سکه مجهز به ربات­‌های هوشمند است که خرید و فروش، ثبت سفارش اتوماتیک و همه مراحل حسابداری شامل واریز، انتقال سود و برداشت وجه از آن طریق انجام می­‌شود. مرجع قیمت‌­دهی اونس واحد است و همه معامله­‌گران بر آن اساس لفظ خرید و فروش می­‌دهند. ساعت فعالیت اتاق با ساعت کاری بازار جهانی اونس که از دوشنبه ساعت 01:30 بامداد تا شنبه ساعت 01:00 بامداد ادامه دارد هماهنگ و منطبق است.

هر واحد اونس چند گرم است؟

اونس معمولی درسیستم بین­‌المللی اوزان برابر با 400 ارزن یا یک شانزدهم پوند است که در دستگاه متریک برابر با 28.349523125 گرم می‌­شود. این واحد در ایالات متحده آمریکا بسیار متداول است. در بریتانیا با اینکه استفاده رسمی از آن پایان یافته است اما هنوز به صورت غیررسمی در این کشور استفاده می­شود.

برای اندازه‌­گیری فلزات گران­بها یعنی طلا، نقره، پلاتین، رودیم و پالادیم از اونس بین‌­المللی تروا استفاده می­‌شود که معادل 31.1034768 گرم است. این واحد برای اندازه‌­گیری یک اونس طلا به کار می­‌رود. اونس تروا یکی از یکاهای اندازه­‌گیری در روم باستان بوده که برگرفته از پول این کشور است.

همانطور که اشاره شد، واحد اونس در دستگا‌ه‌­های گوناگون همچون یکاهای انگلیسی، یکاهای سلطنتی و دستگاه یکاهای معمول ایالات متحده آمریکا و غیره وزن متفاوتی دارد. در زیر به نمونه­های دیگری از معادل اونس با گرم اشاره می­شود:

اونس ماریا ترزا که معادل 28.0668 گرم است؛ اونس اسپانیایی که معادل 28.75 گرم است، اونس متریک چینی که معادل 50 گرم است و اونس متریک هلندی که معادل 100 گرم است.

لازم به ذکر است که واحد اندازه­‌گیری دیگری تحت عنوان اونس سیال یا اونس مایع (Fluid Ounce یا fl oz) نیز وجود دارد که یکای اندازه­‌گیری گنجایش مایع است. اونس به میلی لیتر در یکاهای انگلیس معادل 28.41306249 و اونس به لیتر معادل 0.028413062 است.

اونس جهانی طلا چیست؟

قیمت جهانی طلا بر حسب اونس مبنای معاملات طلا به ویژه در بازار فارکس محسوب می­‌شود. عوامل متعددی بر قیمت جهانی اونس تأثیرگذار هستند، از جمله سیاست­‌های پولی و مالی فدرال رزرو آمریکا که با اعلام نرخ بهره ممکن است به میزان کم یا زیاد قیمت اونس طلا را دچار نوسان کند. تصمیات کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا، رابط‌ه­ای عکس با قیمت اونس دارد. افزایش نرخ بهره فدرال موجب کاهش انس جهانی و کاهش نرخ بهره یا ثبات آن انس را به روند صعودی متمایل می‌سازد.

داده‌­های به دست آمده از شاخص­‌های مهم اقتصادی نظیر نرخ رشد تولید ناخالص داخلی، اشتغال­زایی، دستمزد، اجاره و ساخت مسکن و مانند آن که بر سیاست­های پولی فدرال رزرو تأثیرگذار است باعث جهت­‌گیری قیمت اونس می­‌شوند.

همچنین میزان عرضه و تقاضا، تورم، نوسانات ارزی و عدم قطعیت در روابط سیاسی بین­‌المللی به ویژه روابط آمریکا با دیگر کشورها، از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت اونس هستند.

از منظر عرضه و تقاضا، هرچه تقاضا برای طلا بیشتر باشد قیمت آن افزایش می­‌یابد و اگر عرضه بیش از حد صورت گیرد بهای اونس طلا دچار کاهش می­‌شود.

از آنجا که همواره طلا به عنوان یک دارایی امن جهت سرمایه‌­گذاری انتخاب می‌­شود، باید شرایطی فراهم شود که این دارایی برای سرمایه‌­گذار جذابیت داشته باشد و با کاهش قیمت مواجه نشود. تورمی که به دنبال رشد و توسعه اقتصادی به وجود آید سیاست­‌های فدرال رزرو را به سمت افزایش عرضه پول سوق می­‌دهد که این روند به افزایش قیمت اونس منجر می­‌شود.

نوسانات ارزی به ویژه دلار آمریکا نیز مؤثر بر قیمت اونس است و با یکدیگر رابطه معکوس دارند. تقویت دلار آمریکا در پی رشد اقتصادی این کشور کاهش قیمت طلا را به دنبال خواهد داشت.

عدم قطعیت در مراودات و روابط سیاسی عاملی دیگر در تغییر نرخ اونس طلا به شمار می­‌رود که می­تواند در معاملات فردایی اونس تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال، برخی فاندهای خبری نظیر اخبار جنگ تجاری چین و آمریکا با هر بار انتشار، قیمت طلا را افزایش داد اما باید به این نکته نیز توجه که تکیه صرف بر مسائل سیاسی و اخبار پیرامون آن معیار مهمی در ارزیابی تغییر نرخ طلا محسوب نمی‌­شود بلکه می­‌تواند فضای حاکم بر بازار معاملات طلا را تغییر دهد و موجب نوسانات مقطعی شود.

نحوه محاسبه اونس طلا

برای نحوه محاسبه اونس طلا به گرم از فرمول خاصی استفاده می­شود. بنابراین در پاسخ به افرادی که می­‌پرسند اونس معادل چیست؟ می‌توان گفت یک اونس طلا برابر با 31.1034768 گرم طلا است. طلای 17 عیار معادل 705 است. هر مثقال معادل 24 نخود و برابر با 4.608 گرم است. طلای مورد استفاده در ایران برای نرخ‌­دهی طلای 17 عیار یا همان 705 است که به قیمت اعلام شده مظنه می­گویند.

 

مثقال طلا چیست؟

همانگونه که انس طلا در کشورهای اروپایی و آمریکایی بین معامله‌­گران رایج است، در ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس از واحد مثقال طلا استفاده می‌­شود. مثقال طلا را برای قیمت یک مثقال طلای 17 عیار به کار می­‌برند. برای اینکه قیمت طلا را در داخل کشور با جهان مقایسه کنیم و یک واحد یکتا را به کار ببریم، قیمت جهانی مثقال طلا را به کار می­‌بریم. مثقال طلای جهانی فقط تحت تأثیر قیمت انس و دلار است.

اما با توجه به شرایط اقتصادی داخلی و نرخ تورم قیمت مثقال طلای داخلی با مثقال طلای جهانی که تحت تأثیر اونس و دلار است گاهی اوقات متفاوت می‌­شود. به این تفاوت قیمت حباب می‌­گویند. درصورتی که قیمت مثقال طلای ایران از مثقال طلای جهانی بیشتر یا کمتر شود در بازار حباب مثبت یا منفی ایجاد می­‌شود. اگر قیمت مثقال طلای داخل از مثقال طلای جهانی بیشتر باشد اصطلاحاً به این تفاوت قیمت حباب منفی می­‌گویند. بدین معنا که قیمت طلا در ایران ارزان­تر از قیمت دیگر کشورها است و ممکن است این قیمت افزایش یابد تا تا با قیمت مثقال جهانی برابری کند. حباب مثبت برعکس عمل می‌­کند. به این صورت که قیمت طلای ایران بیشتر از طلای جهانی می‌­شود و برای برابری با قیمت جهانی ممکن است طلای ایران ارزان­تر شود. سرمایه­گذاری امن­تر در بازار طلا هنگامی است که حباب مثبت کاهش یابد و به صفر نزدیک­تر شود.

برای محاسبه قیمت مثقال طلای جهانی به ریال از فرمول زیر استفاده می­شود:

اگر بخواهیم فرمول بالا را با اعداد نشان دهیم به این صورت محاسبه می‌­شود:

از فرمول زیر نیز می‌­توان محاسبه کرد:

               

با توجه به توضیحات گفته شده و دانستن ارزش سودآوری معامله اونس طلا ، متوجه می­‌شویم که چرا سرمایه­ گذاران بازارهای مالی با یادگیری آموزش معاملات اونس به این دارایی به عنوان تجارتی پرسود روی می‌­آورند. در کنار معامله­ طلا اکنونسایت­های تحلیل اونس و گروه­های تحلیل اونس نیز فعالیت گسترده­ای دارند. تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا راهنمای معاملات این بازار است. مجموعه آرون نیز با آگاهی از این نیاز برای معامله‌­گران عزیز کلاس­ها و آموزش­های تحلیل تکنیکال و مدیریت سرمایه به صورت رایگان برگزار می‌­کند که معامله‌­گران بتوانند با پیش­بینی قیمت اونس بر اساس تحلیل­‌های علمی سرمایه خود را هدایت و مدیریت نمایند.

اساتید برتر حوزه تکنیکال در مجموعه آرون، با حضور در کانال تحلیل اونس در تلگرام به تحلیل اونس جهانی می­‌پردازند، همچنین با رصد اخبار لحظه­ای اونس نوسانات این بازار پرهیجان را بررسی کرده و فرمول­‌های سود بردن در بازار طلا را به معامله­‌گران عزیز آموزش می­‌دهند.