انواع معاملات طلا در ایران

انواع معاملات طلا در ایران

  • الف : معاملات نقدی
  • ب : معاملات حواله ای

انواع معاملات نقدی طلا

  • ۱.خرید
  • ۲.فروش

انواع معاملات حواله ای طلا

  • ۱.خرید و یا فروش امروزی
  • ۲.خرید یا فروش فردایی

فرق معاملات نقدی طلا و حواله ای طلا در چیست؟

در معاملات نقدی تمامی ۱۰۰ % مبلغ طلا پرداخت می شود اما در حواله ای مبلغ ناچیزی حدود ۲ % مبلغ طلا پرداخت می شود.

1مزیت معاملات حواله ای نسبت به نقدی چیست؟

اگر بخوایم مثالی شبیه این معاملات در ایران بزنیم همانند حواله های خودرو هستند که مردم بدون اینکه پول تمام خودرو را بدهند با مقداری مبلغ کم حواله خودرو را میخرند و داد و ستد می کنند بدون آنکه خودرو را تحویل بگیرند. در حقیقت با پول کامل یک خودرو می توانند ۱۰ برابر ارزش همان خودرو حواله ی آن را بخرند و ۱۰ برابر سود بیشتری کنند.

در معاملات حواله ای طلا شما مختار هستید طلا را تحویل بگیرید یا خیر. به عبارتی تبدیل به معامله نقدی کنید یا خیر فقط از نوسان آن سود کنید. در حقیقت اکثر معامله گران حواله ای تمایل دارند با وجه ناچیز ( ۲% ارزش طلا ) سودی چندین برابری معاملات نقدی کنند.

2فرق معاملات امروزی و فردایی؟

همان جور که از اسم معاملات پیداست معاملاتی که امروز سررسید بخورند امروزی گفته می شود و معاملاتی که فردا سررسید بخورند به فردایی موسومند.

3حال شاید بپرسید سررسید چیست؟

در معاملات حواله ای شما تا زمان سررسید فرصت دارید معامله خود را ببندید و خارج بشید. مثلا شما سکه میخرید به قیمت ۴۱۰۰ و نمی فروشید تا زمان سررسید. در این زمان تمامی معاملات با عدد سررسید بسته می شوند. فرض کنید قیمت سکه در زمان سررسید ۴۱۲۰ باشد در این موقع خرید شما بسته می شود و شما ۲۰هزار تومان سود کردید. اما اگر شما قبل از زمان سررسیدخودتان خرید را فروخته و معامله را بسته باشید، عدد سررسید تاثیری در معاملات شما ندارد. در نتیجه عدد سررسید فقط جهت معاملاتی که باز مانده باشند تاثیر گذار است.

4نحوه معاملات حواله ای طلا

۱.خرید

زمانی که معامله گر نظر به صعود قیمت دارد وارد پوزیشن خرید میشود و در هنگامی که بخواهد معامله را ببندد آن را می فروشد.

حال سود چگونه حساب میشود؟

علی ۱ عدد سکه در قیمت ۳۵۰۰ خریده است و قیمت سکه به ۴۰۰۰ تومان میرسد و می فروشد.

پس علی سکه را قیمت پایین خرید و قیمت بالا فروخته، سود علی ۵۰۰ تومان می شود.

۲.فروش

وقتی که نظر دارید قیمت به پایین خواهد رفت یک پوزیشن فروش میگیرید و زمانی که قیمت پایین آمد با خرید معامله خود را میبندید و سود میکنید.

مثال:

علی یک قطعه سکه در ۴۰۰۰ هزار تومان فروخته پس از مدتی قیمت به ۳۵۰۰ میرسد علی یک خرید میگیرد و از معامله خارج میشود سود حاصل از این معامله ۵۰۰ می شود.

مجموعه آرون چیست؟ و چه انقلابی در بازار طلای ایران انجام داده است؟

مجموعه بزرگ آرون در راستای جلوگیری از ضرر و زیان معامله گران بازار حواله ای طلا سررسید روزانه سنتی طلا را تبدیل به سررسید هفتگی و ماهانه هوشمند با نرم افزار کرده است.

خوب تبدیل سررسید روزانه سنتی به سررسید هفتگی و ماهانه هوشمند با نرم افزار چه سودی داره و چجوری جلوی ضرر را میگیرد؟

به چندین دلیل!!!

۱- در حالت عادی معاملات سنتی شما به فرد واسطه خود جهت معاملات ( کارمزد کار) تماس میگیرید تا برای شما معامله انجام دهد که مشکلات متعددی پیش می آید. واسطه و یا شما در دسترس نباشید. واسطه جواب شما را به موقع ندهد. بیماری یا مشکلات دیگر داشته باشد. حتی عدد را به شما راست نگوید. و....... درصورتی که در نرم افزار آرون هیچ کدام از این مشکلات ندارید.

۲.در معاملات سنتی شما کنترلی روی معاملات خود ندارید و در حقیقت واسطه برای شما معامله میکند درصورتی که در نرم افزار آرون خود شما معامله را انجام می دهید.

۳. در معاملات سررسید امروزی و فردایی شما حداکثر یک روز فرصت دارید معاملات خود را ببندید و در این زمان کم احتمال اینکه ضرر کنید بسیار بالا است. اما در گروه معاملاتی آرون شما گروه های یک هفته و گروه با سررسید یک ماهه فرصت دارید معاملات خود را با سود بسیاربالا ببندید.

۴. کارمزد معاملات گروه آرون با این همه امکانات زیاد خیلی کمتر از کارمزد حالت سنتی است.